Vstupný Bonus v Stávkovej kancelárii – na čo si dať pozor

vstupný bonus

Vstupný bonus na tipovanie by mal byť pri výbere stávkovej kancelárie jedným z najdôležitejších kritérií. Je totiž zrejmé, že peniaze navyše vám vo vašich začiatkoch s tipovaním môžu iba pomôcť. Výber stávkovej kancelárie a využitie bonusov v praxi je však v tomto prípade komplikovanejšie a netreba sa nechať nachytať iba na jeho lákavú vysokú hodnotu.

Čo je vstupný bonus?

Už v predchádzajúcich článkoch sme spomínali, že pri výbere stávkovej kancelárie netreba brať ponuky vstupných bonusov na ľahkú váhu. Zatiaľ sme ale nevysvetlili, čo vlastne vstupný bonus je.

V tejto otázke si treba dať v prvom rade pozor aj na samotné pomenovanie bonusov. Okrem toho, že stávkové kancelárie ponúkajú vstupný vkladový bonus, o ktorom sa zmienime neskôr, väčšina bookmakerov láka stávkarov aj tzv. zápasovými bonusmi.

Ide väčšinou o vysoko aktuálne krátkodobé ponuky, kde si môžete staviť napríklad na vopred vybraný zápas Ligy majstrov za určitú čiastku úplne zadarmo, napr. stávka bez rizika až do 20€. Podmienkou je samozrejme registrácia v danej stávkovej kancelárii, prípadne aj uskutočnenie prvého vkladu. Na takéto akcie lákajú stávkové kancelárie najmä nových tipérov, ale priebežne zvyknú tieto ponuky dávať aj existujúcim hráčom, aby podporili ich tipérsku aktivitu.


Vstupný vkladový bonus

Vkladový bonus je už omnoho hodnotnejší a lepšie využiteľný, no zväčša sa vzťahuje len na nových hráčov, ktorí sa do konkrétnej stávkovej kancelárie práve idú zaregistrovať. Napríklad:

  • Doxxbet.sk (BetX)- 100% bonus z prvého vkladu až do výšky 5000€
  • iFortuna.sk – 100% vstupný bonus až do výšky 1000€
  • Tipsport.sk – bonus v hodnote 100 % prvého vkladu až do 4000€

V skratke povedané, ide o extra navýšenie vášho stávkarského účtu o určitú sumu. Je pritom podmienený splnením určitých podmienok, ktoré rozhodne odporúčame si vopred poriadne prečítať. Tieto podmienky spočívajú väčšinou v niekoľkonásobnom „pretočení“ hodnoty prvého vkladu za určitých konkrétnych podmienok pre podané stávky a tikety.

Výška vstupného bonusu závisí hlavne od výšky prvého vkladu na váš hráčsky účet v stávkovej kancelárii. Väčšinou je to 50% prípadne až 100% z výšky prvého vkladu, prípadne je stanovená do maximálnej výšky v EUR… napr. 100, 500 alebo až 2000€. No dôležitá je podmienka jeho reálneho získania, ktorá je stanovená prioritne násobkom „pretočení“ vkladu na stávkach pri určítých podmienkach.

Tu je príklad: Prvotný vklad na konto je vo výške 100 Eur. Podmienkou stávkovej kancelárie je päť pretočení prvého vkladu pri min. kurze na tikete 2.0 a následne vám bude vyplatený bonus vo výške 100% tohto vkladu. Ak teda v stanovenom období podáte tikety za celkovo min. 500 Eur, bude vám potom pridaných 100 Eur, ako bonus na váš hráčsky účet.

Jednotlivé stávkové kancelárie sa líšia výškami maximálneho bonusu, počtom pretočení pre jeho získanie a ďalšími podmienkami, prípadne že sa do toho nepočítajú live stávky.

Väčšinou majú stanovenú aj podmienku, že tikety zarátané na získanie bonusu musia mať kurz napr. min. 2.0 a vyššie. Ak sa nachádzate pod touto hranicou, vklad na tento tiket sa do celkového súčtu neráta.

Pripomíname, že stávkové kancelárie majú vstupné bonusy starostlivo prepočítané a v konečnom súčte im prinášajú zisky. Vám ako jednotlivcovi však môžu v určitých prípadoch výrazne pomôcť.

Samozrejme sa ale môžete zaregistrovať do viacerých stávk. kancelárií a v každej z nich využiť výhody vstupného bonusu ako ich nový tipér.

Takto si aspoň bez väčšieho rizika môžete v praxi odskúšať tipovanie v rôznych stávkových kanceláriách, zoznámite sa s ich ponukou tipovaných podujatí, ovládaním zostavovania tiketov, online stávkovaním, prípadne mobilnými aplikáciami pre smartfóny a potom si možno vyberiete 1-2 najobľúbenejšie, ktoré vám najviac vyhovujú.