Ako tipovať LIVE stávky so ziskom

live tipovanie

Live stávky – „živšia“ forma tipovania

Už dávno sú preč doby, keď ste si nemohli podať tip na zaujímavý zápas, pretože ste to jednoducho nestihli do úvodného výkopu. Dnes sú Live stávky, resp. tipovanie naživo asi najdynamickejšie sa rozvíjajúcim odvetvím športového stávkovania a pre obe strany, bookmakerov aj tipujúcich a prinášajú stále nové možnosti a stratégie tipovania aj ziskov.

Živé stávky sú pre každého

Okrem tipérov, ktorí berú stávkovanie pomerne vážne s kalkulačkou a štatistickými tabuľkami v ruke, existujú aj príležitostný stávkari, ktorí hádanie výsledkov berú skôr ako formu hazardu a skvelej zábavy. Pre takých sú Live stávky vzrušujúcou príležitosťou podobnou kasínovým hrám.

Je predsa veľmi lákavé sledovať športový zápas naživo a mať stavené, kto dá najbližší gól, kto získa aktuálny set, prípadne čo sa stane v najbližších okamihoch konkrétneho zápasu. Možnosť sledovať zápasy online (live stream) a zároveň tipovať naživo nájdete v ponuke napr. stávkovej kancelárie Tipsport aj Fortuna.

Okrem toho je však stávkovanie počas priebehu stretnutia čoraz rozšírenejšie aj u prvej, menej početnej skupiny “profi tipérov”, ktorá v tejto oblasti vidí širokú paletu možností, ako byť v zisku. Na to však potrebujete správne zvolenú stratégiu pre live stávky a jej disciplinované dodržiavanie.

Čomu sa v prvom rade vyhnúť?

Je mnoho dobrodruhov, ktorí si myslia, že zrútia svet stávkovania a vyhrajú obrovské peniaze jednoduchým systémom, ktorého fungovanie si prečítali na webe. Ide väčšinou o známy Martingale, ktorý sa v rôznych variáciách objavuje na množstve stávkarských webov.

V skratke ide o opakované tipovanie na jeden tím (udalosť), v tomto prípade v rámci Live stávok a súčasné znásobovanie vkladu. Príkladom môže byť tip, že tím otočí nepriaznivý stav v zápase. Tento systém je bez debaty cestou do pekiel.

Aby ste s ním boli len teoreticky dlhodobo úspešní, potrebovali by ste nekonečný finančný obnos a navyše, v praxi by ste nepochodili ani s ním. Všetky stávkové kancelárie totiž disponujú limitmi maximálneho vkladu. Pri podozrivej aktivite tieto limity dokonca výrazne znižujú.

Čo môže fungovať?

V prvom rade musíme poznamenať, že neexistuje nič také ako dokonalá stratégia pre Live stávky. Základom každej je však minimalizácia strát a snaha o tipovanie so ziskom. Uvádzame teda tie najpoužívanejšie a z nášho pohľadu aj najzaujímavejšie metódy.

* Live arbitrage

Arbitrage (arbitrážne) tipy v klasickej forme pozná asi každý. V „živej“ forme sú o čosi sofistikovanejšie. Ide o kombináciu klasickej stávky pred zápasom a následne jednej alebo viacerých Live stávok. Ak sa veci v zápase vyvíjajú (ne)správnym smerom, môžete si pokryť výhru oboch tímov, prípadne aj remízový výsledok a ziskový budete v každom z týchto prípadov. Dôležitá je kalkulačka a vypočítanie správnej výšky vkladu v závislosti od kurzu. Nečakajte však žiadne závratné zisky. Pohybujú sa približne okolo 5% vloženej čiastky.

* Over 1.5

V bežnom predzápasovom stávkovaní na futbal poznáme tipovanie na viac alebo menej ako 2.5 gólu v zápase. Pri Live stávkach je veľmi zaujímavý tip na viac ako 1.5 gólu. Kurz na túto udalosť sa pred zápasom pohybuje na úrovni 1.3 a viac. S pribúdajúcimi minútami však výrazne stúpa a na začiatku druhého polčasu je obvykle aj nad hranicou 2.00. To je presne čas, kedy treba podávať.

Po prestávke až do 60 minúty padá mnoho gólov a tiež v nadstavenom čase. A keď práve v tomto čase padne jeden, prichádza okamih stávku poistiť. Buď využijete predčasnú výplatu, ktorú ponúka väčšina stávkových kancelárií, prípadne sa poistíte stávkou na menej ako 1.5 gólu a zisk je na svete.

Možností je nespočetné množstvo…

Podobný systém sa dá využívať rovnako aj pri počte žltých kariet alebo počte rohov. Podľa priebehu zápasu viete reagovať a čakať na najvýhodnejšie kurzy.

V súvislosti s počtom kariet je dobré si počkať na vyhrotené derby zápasy. Mnohokrát v nich dochádza k zlomovým momentom, keď sa začne iskriť a vtedy začínajú lietať karty. Tento moment je možné často odhadnúť podľa správania sa určitých hráčov. Rovnako sa dá pri tlaku jedného tímu očakávať nárast počtu rohových kopov, prípadne štandardných situácií.

Ako sami vidíte, možností ako využívať Live tipovanie je veľké množstvo. Uviedli sme len pár. Pamätajte však, že viac ako konkrétna stratégia, je dôležitejšie jej disciplinované dodržiavanie. Najhoršie sú impulzívne rozhodnutia na základe emócií, ktoré skôr vedú k stratám než k zisku.