Tipovanie cez internet – Ako začať

tipovanie-stakovanie

Ak sa zaujímate o tipovanie zápasov a stávkovanie cez internet, prinášame Vám stručný návod čo k tomu budete potrebovať a ako začať.

Ako tipovať cez internet – začíname:

Na internete aktuálne pôsobí viacero kvalitných stávkových kancelárií, ktoré ponúkajú tipovanie a stávky v lokálnych pobočkách aj online.

V prvom rade si treba vybrať internetovú stávkovú kanceláriu, ktorú budete pri tipovaní prioritne využívať. Ponuka jednotlivých stávkových kancelárií je veľmi kvalitne spracovaná a rozdiely sú minimálne. Odlišnosti môžu byť hlavne pri vstupných bonusoch pre nových užívateľov, prípadne v ponuke rôznych možností a variánt tipovania na jednotlivé športové podujatia, alebo aj pri stávkových kurzoch na jednotlivé zápasy.

Niekde sa dá tipovať na špeciálne ponuky ako napr.: kto dá prvý gól, o koľko gólov vyhrá daný tím, koľko bude rohových kopov, počet jedenástiek, koľko bude vylúčených hráčov, kto bude víťaz turnaja MS, strelci gólov, presný výsledok zápasu, Ázijský handicap, LIVE tipovanie počas zápasu, tipy na politiku, voľby a pod.

Okrem klasického športového Tipovania si môžete zahrať v niektorých slovenských stávkových kanceláriách aj rôzne Virtuálne hryOnline Kasíno so širokou ponukou.

Hlavné výhody tipovania cez internet

 • Ľahká dostupnosť – potrebujete len počítač s pripojením na internet, prípadne mobilný telefón.
 • Non-stop prevádzková doba počas celého roka (okrem určitých štátnych sviatkov).
 • Prehľadná ponuka všetkých stávkových príležitosti podľa kategórií (športov, typov stávok, dátumu…).
 • Vždy aktuálne kurzy a väčšinou lepšie ako v kamenných stávkových kanceláriách.
 • Veľké množstvo štatistík a tabuliek, ktoré sú ľahko a rýchlo dostupné na web stránkach stávkovej kancelárie, prípadne priamo pri aktuálnom tipovanom zápase.
 • Možnosť využitia vstupného bonusu pri registrácii a prvom vklade na hráčsky účet.
 • Sledovanie a história uzavretých stávok vášho užívateľského konta.
 • LIVE tipovanie – stávky na vybrané prebiehajúce zápasy naživo, dokonca aj počas sledovania online športových prenosov.

Základný postup Ako začať s tipovaním cez internet

 • Výber hlavnej stávkovej kancelárie, prípadne ďalšej alebo aj dvoch, ako doplnkové. Takto si môžete na vybratý zápas porovnať kurzy a podať tam, kde je najvyšší.
  • Registrácia v stávkovej spoločnosti – vytvorenie hráčskeho účtu. Na stránke zvolenej stávkovej kancelárie treba kliknúť na odkaz “REGISTRÁCIA”, vyplniť všetky potrebné údaje a odoslať. Väčšinou je potrebné ešte odkliknúť potvrdzovací email, ktorý dostanete po odoslaní registrácie.
  • Po úspešnej registrácii získate svoje prístupové údaje na prihlásenie do svojho hráčskeho účtu – pošlú Vám ich mailom, alebo sú rovnaké ako ste zadali pri registrácii. Teraz sa môžte prihlásiť do svojho účtu.
 • Následne je potrebné v niekoľkých jednoduchých krokoch overenie vašej totožnosti a veku nad 18 rokov poskytnutím osobných dokladov do stávkovej kancelárie.
  • Ďalší krok je dobitie hráčskeho účtu minimálnou sumou … cca. od 5 EUR. Prípadne môžte využiť aktuálnu ponuku bonusov a získať aj 100% navyše! Dobitie je možné rôznymi spôsobmi, napr. platbou cez kreditnú alebo debetnú kartu (VISA, MasterCard, Maestro), prípadne cez internetbanking Sporopay, Tatrapay, Uniplatba, VUB, online platobný systém Moneybookers (Skrill), PaySafeCard, cez bežný bankový prevod alebo priamo vkladom na pobočke.

Potrebné údaje k platbe nájdete po prihlásení v časti “Vklady/výbery”. Dobitie kreditu je väčšinou rýchle – pri platbe kartou je to ihneď a pri ostatných metódach platby je to max. do 3 pracovných dní.

  • Čo sa týka rôznych vkladových vstupných bonusov, ktoré stávkové kancelárie ponúkajú až do 100% z prvého vkladu, je dôležité si dobre prečítať podmienky, kedy máte na bonus nárok. Väčšinou je potrebné získaný bonus niekoľko krát „pretočiť“ pri stávkovaní pri stanovenom minimálnom kurze na tikete.
  • Po dobití vášho hráčskeho účtu sa môžte pustiť do tipovania podľa aktuálnej ponuky stávkovej kancelárie.
  • Nezanedbateľnou výhodou tipovania online je aj to, že väčšina stávkových kancelárií na Slovensku si neúčtuje žiadny manipulačný poplatok, kdežto pri podávaní tiketu v kamennej pobočke, alebo cez stávkový terminál je účtovaný poplatok vo výške až do 6%.

Samotné tipovanie prebieha veľmi jednoducho a intuitívne. Stačí sa prihlásiť do svojho konta potom kliknúť na oblasť stávok ktorá vás zaujíma (napr. hokej, futbal, tenis …) alebo si priamo vybrať z aktuálnej ponuky podujatí. Stávky môžete na tikete ľubovolne kombinovať. Stačí kliknúť na príslušný link s kurzom stávky (výhra, remíza, prehra a pod.) a uvedený zápas sa pridá na Váš online tiket.

Keď máte natipované všetky vybrané podujatia stačí doplniť sumu, ktorú vkladáte na tip, prípadne sa Vám ponúknu doplnkové možnosti tipovania napr. vytvorenie kombinácií Vašich stávok po 2 – 3 – 4 zápasoch na jednom tikete. Takto síce viac zaplatíte za tikety, ale máte možnosť rozložiť riziko – ak napríklad jeden zápas nevyjde podľa vášho tipu, môžte ešte vyhrať na ostatných tiketoch.

Možností je veľa, treba v kľude porozmýšlať a rozumne vybrať vhodnú variantu tipu.

Tieto doplnkové možnosti tipovania samozrejme nie sú povinné. Pri podávaní stávky môžete využiť aj notifikáciu mailom alebo cez SMS o tom či ste vyhrali.

  • Takmer každá lepšia stávková kancelária v súčasnosti poskytuje aj možnosť live tipovania vybraných udalostí – to znamená, že aj po začatí danej udalosti môžeme podať stávky. Pri týchto stávkach je veľmi dôležitá disciplína, lebo pri jej nedodržaní a pokúšaní šťastia môže byť naše konto čoskoro prázdne.
  • Po odohraní tipovaných zápasov sa behom pár minút vyhodnotia Vaše tikety a prípadná výhra sa pripíše na Vaše hráčske konto a môžete tieto peniaze znovu použiť na stávky, alebo požiadať o ich vyplatenie. Ak ste prehrali, potom sa vsadená suma odráta z Vášho konta.
  • Pri tipovaní a vyberaní stávok sa nikam neponáhľajte. Radšej si skúste pozrieť dostupné analýzy zápasov, prípadne športové správy, ktoré Vám môžu často pomôcť k úspešnému tipu.
 • Vyplatenie prebieha podobne ako vklad – vyberiete si formu akou Vám peniaze pošlú (bankový prevod, Skrill alebo Výplaty na pobočke), zadáte sumu a potvrdíte výber. Minimálna suma na výber je stanovená stávkovou spoločnosťou a zväčša sa pohybuje od 5 EUR a viac. Výplata je tak isto rýchlo vybavená, max. do 1-3 pracovných dní podľa platobnej formy.

Niekoľko rád ako tipovať úspešne

  • Nepodávajte príliš veľa zápasov na jeden tiket. Každým pridaným zápasom sa výrazne zvyšuje riziko, že niektorý tip nevyjde. Optimálny počet je max. 3 tipy na jeden stávkový tiket. Iba že by ste chceli len tak skúsiť šťastie a za 5 EUR vyhrať napr. 50.000€  ;-))
  • Zápasy o ktorých nemáte bližšie informácie radšej netipujte. Ak vyberáte len podľa kurzu je to zvyčajne na náhodu.
  • Pri ligových a kvalifikačných súťažiach radšej vyberajte zápasy s tipom na výhru domácich. Ak chcete vsadiť na hostí, tak radšej formou dvojtipu (X2), lebo často aj favoriti vonku nezahrajú dobre – hlavne v prvých kolách.
  • Zápasy domácich pohárových súťaží, ligové derby a priateľské zápasy sa často končia prekvapeniami, a aj lepší tím zakopne a nečakane prehrá.
  • Pri tipovaní na individuálne športy ako napr. tenis, golf, F1, motošporty, box, plávanie a pod. je dobré si skúsiť zistiť aktuálnu formu športovca, ako sa mu darí, alebo aké má výsledky za posledné obdobie, prípadne čo sa o ňom píše v tlači v poslednom období.

Zásadné pravidlo pri tipovaní je, že vsaďte len toľko, koľko Vám nebude chýbať ak prehráte. Radšej častejšie vyhrávať menšie sumy, ako raz prehrať veľa. Želáme veľa výherných tipov!