Na aké športy je vhodné sa zamerať pri tipovaní

aké športy tipovať

Takmer každý stávkar je, bez ohľadu na úspechy alebo prehraté peniaze, veľkým športovým fanúšikom. Tipovanie, stávkovanie a šport k sebe úzko  historicky patria. V našich končinách sa veľkej obľube pri tipovaní tešia najmä športy ako futbal, hokej a tenis.

Pripomíname, že naším cieľom nie je napísať univerzálnu príručku tipovania, ktorá ponúka 100% výherné tipy a rady pre každého. Rôznych informácií, “zaručených tipov” a stratégií ako a čo tipovať nájdete na internetových stránkach mnoho, no ak by to bolo také jednoduché, ako sa často píše, potom by bola väčšina tipérov v zisku… no v skutočnosti opak je pravdou.

Zaujímavá téma pri tipovaní zápasov určite je to, na aké športy je vhodné sa zamerať.

Najrozšírenejšie nemusí byť aj najvýhodnejšie

Zrejme prvým športom, na ktorý sa kedy tipovalo boli ešte v roku 1635 konské dostihy. Táto tradícia pretrvala v mnohých krajinách dodnes. Staviť na svojho favorita na dostihovej dráhe a následne sledovať ako za sebou zanechá všetkých súperov, má jednoznačne svoje čaro. Konské dostihy sú však obrovským hazardom s minimom dostupných informácií, s nevýhodnými kurzami a s veľkou dávkou rizika. Na Slovensku sa veľkej obľube netešia a ani stávkové kancelárie v tejto oblasti nemajú zatiaľ príliš atraktívnu ponuku tipov.

Ale na druhej strane, sú na internete dostupné weby, ktoré sa špecializujú práve na konské dostihy hlavne pre ich vysoké kurzy stávok a majú k dispozícii aj informácie, ktoré im umožňujú tipovať so ziskom.

Tu sa môžete prihlásiť na zasielanie tipov zdarma na konské dostihy a tiež futbal

bettinggods

Naopak, veľmi obľúbeným stávkarským športom je futbal. Fanúšikov ale hlavne samozvaných “odborníkov na tipovanie” je dnes na každom kroku dostatok. Tí sa svoje poznatky i názory a “zaručené informácie” snažia aj speňažiť. Často bohužiaľ neúspešne – hlavne tie ich 100% tipy.

Futbal nie je aj napriek svojej obľúbenosti príliš výhodným stávkarským športom z pohľadu tipérov. Dôvodov je hneď niekoľko. Dôležité je, že  stávkové kancelárie venujú futbalovým stretnutiam veľké množstvo času a podrobne sledujú dianie v jednotlivých ligách a kluboch. Vedia, že na kurzoch futbalových zápasov si musia dať záležať, keďže na ne tipuje množstvo ľudí a otočia sa na nich veľké peniaze. Ďalšou futbalovou nevýhodou je aj prítomnosť remízy, ktorá znevýhodňuje stávkara. Taktiež veľa ovplyvní aktuálna zostava jednotlivých tímov, kde môžu byť práve kľúčoví hráči “vykartovaný” alebo zranený a do zápasu nenastúpia.

Podrobným štatistikám futbalových zápasov, informáciám o zostavách, zraneniach a pod. sa venuje napr. web LeagueSpy – prístup ku všetkým analyzovaným zápasom je spoplatnený, ale pravidelne zverejňujú aj niektoré zápasy úplne zdarma.

leaguespy

S tenisom môžete byť úspešnejší

Tenis je oveľa zaujímavejšou alternatívou pre úspešné tipovanie. Veľkým plusom je absencia akéhokoľvek nerozhodného výsledku. Z tenisového stretnutia stále odchádza víťaz aj porazený, čo je pre stávkara veľká výhoda. Do výsledku tenisového duelu vstupuje v porovnaní s kolektívnymi športmi aj oveľa menej neznámych faktorov. Psychika je v dnešnom športe rozhodujúcou veličinou a je ľahšie sledovať rozpoloženie a aktuálnu formu jedného tenistu ako jedenástich futbalistov základnej jedenástky, z ktorých môže ktokoľvek výrazne ovplyvniť výsledok zápasu.

V tejto súvislosti je potrebné rozlišovať medzi mužským a ženským tenisom.

Mnoho stávkarov považuje ženský tenis za oveľa menej predvídateľný a niektorí sa mu dokonca úplne vyhýbajú pri tipovaní. Na druhej strane existujú tipéri, ktorí využívajú prekvapivé výsledky zápasov v ženskej časti pavúka vo svoj prospech.

Aby ste znížili riziko prehry svojich tipov a mali vyššiu úspešnosť, podobne to platí aj pri ďalších športoch, kde sa remízy netipujú, ako napr. baseball MLB, basketbal, volejbal, bedminton, squash, bojové športy, motošporty, snooker a pod. Tu Vám sledovanie informácií a aktuálneho diania môže výrazne pomôcť správne tipnúť výsledok.

Alternatívou čo tipovať sú aj menej známe športy

Dobrou taktikou môže byť aj zameranie na tipovanie športov, ktoré netipuje takmer nikto. Takýmto udalostiam sa stávkové kancelárie príliš detailne nevenujú a často im môžu uniknúť rôzne podrobnosti. Hlavným dôvodom je, že vzhľadom na malý objem peňazí od tipujúcich klientov nie je možné na podobných stávkových udalostiach významne zarobiť. Pre jednotlivca sa teda otvára šanca intenzívne sledovať vybraný šport a čakať na chybu bookmakerov.

Takýchto situácií je však v dnešnom svete stávok a kurzového hazardu čoraz menej. Tipovacie kancelárie majú čoraz viac aktuálnych informácií a vypisovanie kurzov zvládajú na tej najvyššej úrovni. Na druhej strane majú aj tipéri veľa možností ako sa dostať k dôležitým predzápasovým informáciám a to hlavne vďaka internetu a tiež sociálnym sieťam, ak sa zapojíte do kvalitnej diskusnej skupiny alebo fóra.

Výber je iba na vás

Tak ako sme spomenuli na začiatku, všeobecné riešenie tohto problému zrejme neexistuje. Napriek tomu čo sme napísali o futbale, existuje veľké množstvo stávkarov, ktorí si aj na futbalových tipoch dokážu veľmi slušne zarobiť. Rovnako existujú mnohí, ktorí vykazujú najväčšiu úspešnosť na tipovaní tenisových zápasov alebo MLB.

Rozhodne spoľahlivou cestou ako úspešne tipovať je sledovať štatistiky, aktuálne informácie o vašich favoritoch, skúšať a testovať rôzne stratégie, zapojiť sa do spoľahlivých profi tipérskych komunít ako napr. zCode a hlavne si to všetko vyhodnocovať, aby ste si vedeli zvoliť a vylepšovať tie postupy a stratégie, ktoré vám prinášajú profit.